Serdecznie witamy!

Zapraszamy na stronę placówek oświatowych Gminy Dąbie

WYCIECZKA DO POZNANIA

Dnia 06.06.2018 roku trzecioklasiści z naszej szkoły wraz z kolegami ze szkoły w Gronowie uczestniczyli w integracyjnej wycieczce do stolicy Wielkopolski - Poznania.

Najpierw odwiedziliśmy Pyrka i Tyrka – poznańskie koziołki. Następnie spacerowaliśmy po Starówce, by punktualnie w południe zobaczyć trykające się koziołki na wieży Ratusza.

Potem udaliśmy się do Rogalowego Muzeum Poznania. Tam poznaliśmy tajemnicę wypieku Rogali Świętomarcińskich. W pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz
i koziołki uczyliśmy się wypiekać rogale, a później degustowaliśmy smakowite wypieki. Poznaliśmy również gwarę poznańską i troszkę historii Wielkopolski.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Muzeum Blubery 6D.W tym wyjątkowym miejscu poczuliśmy ducha dawnego Poznania.  Przenieśliśmy się w przeszłość i poznaliśmy bohaterów dwóch miejskich legend. Dowiedzieliśmy się, dlaczego dwa koziołki wskoczyły na poznański ratusz oraz skąd wziął się hejnał grany z ratuszowej wieży.Dzięki trójwymiarowym okularom obejrzeliśmy malowidła naścienne wykonane w technice 3D, które przedstawiły nam dzieje dawnego Poznania. W pomieszczeniumultimedialnymi ekranami wysłuchaliśmy charakterystycznej gwary poznańskiej, obejrzeliśmy również półtorametrową makietę poznańskiego ratusza.

W międzyczasie zaliczyliśmy także Mc Donalda, lody i oczywiście stragany z pamiątkami.

Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.