RUSZA SKOWRONKOWY KONKURS 2019

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej – XVIII edycji konkursu, związanego z wiosenną akcją ekologiczną „Skowronki”. Naszą inicjatywę wsparli znani i lubiani przedstawiciele świata lokalnej polityki, kultury, mediów i ekobiznesu, którym dobro środowiska naturalnego leży na sercu. Miło nam poinformować, że są już wśród nich: Pani Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Pani Dorota Sumińska, Pani Majka Jeżowska, Pani Urszula Sieńkowska - Cioch, Pani  Katarzyna Roth-Kłudka https://karoka.pl, Pan Adam Wajrak oraz Pan prof. Leszek Jerzak. Serdecznie Państwu dziękujemy! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z niezwykłym dorobkiem naszych sprzymierzeńców, a wszystkim młodym miłośnikom  przyrody i ekologii województwa lubuskiego proponujemy  konkurs plastyczno-techniczny pod hasłem:

UBIERZ „JEŻA”!

Celem konkursu jest popularyzacja ekologicznego stylu życia poprzez zachęcenie do racjonalnego gospodarowania odpadami oraz do ponownego wykorzystywania materiałów już użytych. Działanie ma ponadto na celu rozwijanie kreatywności i zdolności  manualnych  uczniów.  Zachęcamy młodych  projektantów do pracy twórczej połączonej z dobrą zabawą, zmierzającej do tego, by starej bluzce typu t-shirt nadać nowe życie, a jednocześnie przyczynić się do promocji ochrony pożytecznych ssaków, jakimi są jeże. Możliwości na wykonanie charakterystycznych igieł jest wiele! Ćwieki, słomki, patyczki …. Może nawet stary grzebień?

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych województwa lubuskiego. Wyróżnia się trzy kategorie wiekowe:

I – klasy I-III szkoły podstawowej

II – klasy IV-VI szkoły podstawowej

III – klasy VII - VIII i gimnazjalne

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie na bazie starego produktu typu t-shirt koszulki z wizerunkiem jeża.

1. Materiały, z których wykonany będzie wizerunek, mogą być łączone z bawełną w różny sposób – mogą być przyszywane, przyklejane, malowane – z zachowaniem funkcjonalności koszulki i trwałości zamontowania elementów. Nie powinny one utrudniać i uniemożliwiać jej założenia i zaprezentowania na modelu. Powstały t-shirt może być produktem jednorazowego użytku (nie należy uwzględniać jego prania).
  2. W konkursie biorą udział jedynie prace indywidualne.
  3. Ocenie podlegają w kolejności  oryginalność, pomysłowość, funkcjonalność i estetyka.
  4. Do pracy należy na trwałe przytwierdzić z tyłu godło uczestnika konkursu z zaznaczeniem odpowiedniej kategorii wiekowej. Takim samym godłem winna być opatrzona dołączona do koszulki zaklejona koperta zwierająca dane twórcy (imię, nazwisko, klasa, szkoła, numer telefonu do placówki).
  5. Nie przewiduje się zwrotu prac ich autorom.

Prace prosimy przekazać do 15 marca 2019 r. do sekretariatu Szkoły Podstawowej w Gronowie. O wynikach konkursu laureaci powiadomieni zostaną telefonicznie. Wręczenie nagród odbędzie się, jak co roku, na imprezie finałowej dnia 21 marca 2019 r.

Życzymy radosnego tworzenia!