KOLEŻEŃSKIE CZYTANIE

Czytanie książek, to podróżowanie w czasie i przestrzeni, odkrywanie z każdą kolejną stroną czegoś nowego, śmiesznego, tajemniczego, czy zaskakującego. Najmłodsze dzieci bardzo łatwo i z dużą ochotą ulegają książkowym czarom, słuchają jak zaklęte, a ich wyobraźnia pracuje wówczas na "największych obrotach". Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? W ramach innowacji "Poczytaj mi kolego", której autorami są Pani Ewa i Pan Janusz, uczniowie klasy VIb doskonalą technikę czytania, umiejętność czytania ze zrozumieniem i pokonują tremę występując przed publicznością..... Zerówkowicze natomiast słuchają, z otwartymi buziami, nabierając ogromnej ochoty, aby czytać samodzielnie, bogacą słownictwo i w ekspresowym tempie rozwijają wyobraźnię. Same korzyści! Na pierwszy ogień poszły przygody Detektywa Pozytywki autorstwa Grzegorza Kasdepke, które dzisiaj czytały dla nas Nadia i Agata. Kolejne czytanie już wkrótce!