BIBLIOTEKA CZEKA

Moda na czytanie nigdy nie przeminie, wiadomo przecież, że książka to najlepszy przyjaciel i nauczyciel niezależnie od naszego wieku, pory roku, humoru, czy szerokości geograficznej. Bardzo chcemy, żeby nasi uczniowie mieli podobne zdanie dlatego zaprzyjaźniamy ich z czytelnictwem, i szacunkiem do słowa pisanego ale pokazujemy też, gdzie i jak tę relację nawiązywać. W zerówce dzieci mogą liczyć na codzienną porcję literatury czytanej przez swoją wychowawczynię, w środy starsi koledzy czytają im o przygodach detektywa Pozytywki, a pierwszaki czytają już samodzielnie i to ambitne tytuły! Dzisiaj odwiedziliśmy Bibliotekę Gminną w Dąbiu, aby wskazać na czytelniczej mapie miejsce przyjazne molom książkowym. Poczytano nam tutaj, przyjęto " na słodko" i wręczono upominki. Niektórzy wychodzili z mocnym zamiarem powrotu po upatrzone na półkach woluminy. Zachęcamy Was Drodzy Rodzice do codziennego czytania swoim dzieciom!