„Spacer po zdrowie i … po tolerancję”

U schyłku zimy i na progu wiosny (11 marca 2015r.) uczniowie klasy III naszej szkoły razem ze swoimi nauczycielkami wybrali się na pieszą wędrówkę polnymi i leśnymi drogami. Celem marszruty był Dom Pomocy Społecznej w Szczawnie. Prawie godzinny spacer trochę nas dotlenił, rozruszał, umożliwił bliski kontakt z przyrodą, a na koniec … zmęczył.
  Na miejscu ,po krótkim odpoczynku i ciepłej herbacie, Pani Dyrektor Aneta Bencar zaprosiła nas na bardzo ciekawe zajęcia pod okiem swoich pracowników. W sali rehabilitacyjnej, szczególnie chłopcy, mogli doskonalić swoją tężyznę fizyczną. Dziewczynkom najbardziej spodobała się sala doświadczania świata, w której odpoczywały na łóżku wodnym, słuchały kojącej muzyki, oglądały film oraz śpiewały znane przeboje. Dzieci mogły jeszcze „wyżyć” się w pracowni stolarskiej oraz manualnej. Wykonały tam piękne świąteczne ozdoby, które zabrały do swoich domów.
  W czasie pobytu w DPS w Szczawnie dzieci miały okazję poznać pensjonariuszy, dla których wizyta uczniów to zdarzenie wyjątkowe! Dzieci wniosły w ich życie, choć na chwilę, powiew młodości, radości i trochę niecodziennego zamieszania. Z kolei kontakt z podopiecznymi DPS, to dla uczniów wyjątkowa lekcja tolerancji, poznania ludzi, którzy potrzebują pomocy innych na co dzień.
   I tak dzięki wielkiemu zaangażowaniu pracowników DPS nasi uczniowie przeżyli wspaniałą życiową lekcję w Szczawnie!
                                                                     Ewa Bondarowicz-Mejza, Ewa Stankiewicz