22 - 24 kwietnia 2015 r. - uczniowie ze szkoły w Lieberose z wizytą u nas.

W tym roku od środy do piątku, czyli od 22-24.04.2015 r. dzieci z Lieberose twórczo i efektywnie spędziły czas w Gronowie na nauce, zabawie, poznawaniu kolegów i niełatwego języka niemieckiego.

Wspólne śniadanie troszeczkę przełamało pierwsze lody. Kto nie lubi kolorowych kanapeczek, ciasteczek i innych smakołyków?

Nadszedł czas poznania terenu szkoły i kolegów. Wyszukiwanie imion, kupowanie podskokami  literek oraz odnajdowanie kolegów po cebulowym opisie sprawiło wiele radości i zmusiło, do tej pory obce dzieci, do poznania rówieśników z Polski.

Na łowisku rodzinnym „ADMAR” czas zabawy przeplatał się z nauką piosenki  „WUNDER”, pieczeniem kiełbasek, podchodami oraz łowieniem ryb. Nikt nie przypuszczał, że tyle emocji u kolegów z Lieberose wywoła … ryba - złowiony karp. Późnym popołudniem dzieci z Lieberose pojechały do rodzin, które ich gościły i zapewniały noclegi oraz kolejne atrakcje.

W  czwartek  wspólna wycieczka. Najpierw poznanie ciekawostek Ogrodu Botanicznego i mini zoo w Zielonej Górze, potem gra miejska, panorama Zielonej Góry z  Palmiarni, nagrywanie klipu do piosenki „Wunder” i obiad. Kolejny punkt intensywnego dnia to zabawy na basenie.

Szybko minął czas. Trzeciego dnia powstały trzy plakaty – graffiti na murze oddzielającym szkołę w Gronowie od sąsiedniej posesji oraz obrazy wykonywane metodą decoupage ( te pamiątki będą przypominały o wspólnie spędzonych chwilach, niektórzy chcieli je dać mamom, kiedy nadejdzie ich święto).

W Szkole Podstawowej w Gronowie pozostały pamiątki z wymiany – ozdobiony mur, nagranie klipu do piosenki wykonanej w j. niemieckim „Wunder” . W sercach i pamięci dzieci z obu krajów coś o wiele trwalszego i wyjątkowego. Za dwa tygodnie będzie miało miejsce kolejne spotkanie, dla dzieci nowe przeżycia.