Serdecznie witamy!

Zapraszamy na stronę placówek oświatowych Gminy Dąbie
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

HISTORIA ULEPIONA

Uczniowie klas starszych po raz kolejny spotkali się z historią i z gliną. Wybrańcom nie jest już straszny porządek grecki lub sklepienia gotyckie. Obłaskawiony został również koryncki, chociaż wykonanie  tej głowicy  okazało się najtrudniejsze. Glina jest bowiem materiałem wymagającym czasu i precyzji. Pani Lilla Świąder stara się  zaszczepić młodzieży pasję do historii różnymi sposobami. Tym razem droga powiodła  przez  sztukę. Może praktyczna lekcja historii i data 11 maja zapisze się w osobistych kalendarzach uczniowskich grubymi literami i zapoczątkuje coś niezwykłego? Oby!

Czytaj więcej o:

LEGALNE ŁAMANIE

Może to dziwnie zabrzmi.... Należy przyznać, że jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni, tym, że nasi uczniowie niechętnie łamią regulamin! Dzisiaj, w dniu legalnego łamania regulaminu w kontekście ubiór, fryzura i makijaż, znalazła się grupa "wywrotowców", którzy nieznacznie "naruszyli" szkolne regulacje. Wszyscy wyglądali zjawiskowo i zasłużyli na miejsce w naszej galerii.  Nie udało nam się sfotografować ani ażurowych bluzek, ani za krótkich spodenek, ani za długich kolczyków, ani za wysokich obcasów, ani ostrych ćwieków i makijażu, bo .... po prostu ich nie było.  Wygrały umiar, wygoda i naturalna uroda! Brawo Wy!

Czytaj więcej o:

MAŁA CZYTELNICZKA DOSKONAŁA

Miło wiedzieć, że mole książkowe są wśród nas! W każdej klasie znajdzie się osoba, która czyta chętnie, dla przyjemności i nie tylko lektury. Biblioteczny księgozbiór - odnowiony w ubiegłym roku  - czeka i zaprasza. Chętnie zagląda do niego na przykład Maja Mazurkiewicz z klasy II, która z książkami spędza wiele czasu. Pięknie o nich opowiada. Za namową pani K.Ważelińskiej drugoklasistka wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na okładkę ulubionej książki, organizowanym przez Europejską Szkołę Podstawową dr Rahn w Zielonej Górze. Miło jest nam poinformować, że wycinanka Mai, z nieco zapomnianym Nieumiałkiem, została zauważona. Brawo!

Czytaj więcej o:

BEZPIECZEŃSTWO I SZTUKA

Miła wiadomość dotarła do nas w piątek  11 maja. Czwórka naszych uczniów została zaproszona 25.05 do oddziału KRUS w Zielonej Górze wraz z opiekunem K. Ważelińską na uroczyste rozstrzygnięcie wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". W tamtym roku w wyżej wymienionym konkursie z sukcesem na miarę Warszawy udział wzięła samotnie Maja Suder. W tym roku - jako laureatka nie mogąca brać udziału powtórnie - dzielnie wspierała braci - Grzesia i Stanisława. Plastyczne uzdolnienia pokazały też Sara Mróz z kl. VI oraz Amelia Różycka z kl. VII. Brawo! Następni utalentowani mile widziani!

Czytaj więcej o: