Serdecznie witamy!

Zapraszamy na stronę placówek oświatowych Gminy Dąbie
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

PRZEPUSTKA W CHMURY!

13 czerwca Kuba Żukowski odebrał z rąk Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego pana Sławomira Kotylaka swoją nagrodę - bilety lotnicze do Warszawy. Teraz pozostaje tylko ustalić termin wylotu, spakować torbę i .....fruuuu! Gratulujemy jeszcze raz i życzymy szczęśliwej podróży!

Czytaj więcej o:

BUDUJEMY NOWY ....PŁOT!

Nasz szkolny inwentarz - Józefina i Mini - doczeka się wkrótce renowacji swojego wybiegu. Lubimy obserwować, jak gady wylegują się na kamieniach lub raźno polują na owady. Dzięki uprzejmości lokalnych stolarzy mamy już materiał na ogrodzenie w postaci desek oraz belek. Gdyby znalazł się ktoś, kto zechce podarować nam jeszcze dwa worki cementu i przyczepkę grubego żwiru do wysypania terenu wokół oczka, możemy ruszać z remontem. Serdecznie dziękujemy i kłaniamy się nisko!

Czytaj więcej o:

BEZPIECZNE WAKACJE Z LUPO

Dziś w Komendzie Powiatowej Policji w Krośnie Odrz. odbył się Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Zuzanna Mejza.  Zuzia przywiozła z konkursu nie tylko ciekawe gadżety, ale też wiedzę zdobytą w czasie przygotowań do ww. Turnieju. Zagadnień do opanowania było sporo, np. wybrane paragrafy Kodeksu Karnego, Przepisów Ruchu Drogowego, czy ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy. A w trakcie spotkania w Komendzie również opiekunowie uczniów mieli okazję uczestniczyć w krótkim kursie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Spotkanie w KPP w Krośnie Odrz. przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Każdy uczestnik otrzymał prezent od Organizatora i zdobył wyjątkową wiedzę nt. bezpieczeństwa – nie tylko podczas wakacji. Za rok kolejna grupa uczniów klas V-VI z całego powiatu będzie miała okazję wziąć udziału w Turnieju organizowanym przez Wydział Prewencji Krośnieńskiej Policji.

Czytaj więcej o:

KLIKAM Z GŁOWĄ

7 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja informatyki. Dwoje przedstawicieli z Urzędu Komunikacji Elektronicznej realizując program KLIKAM Z GŁOWĄ zapoznało dzieci z niebezpieczeństwami, które niesie za sobą Internet.

Czytaj więcej o:

WYCIECZKA DO COTTBUS-HORNOW

W dniu 12.06.2018r. uczniowie Szkoły w Szczawnie pojechali na wycieczkę do miejscowości Cottbus i Hornow w Niemczech. Na początku odwiedzili Manufakturę Czekolady „ Felicitas” w Hornow. Tam pijąc pyszną czekoladę, dzieci obejrzały film o historii zakładu. Następnie wzięły udział w warsztatach czekoladowych i odwiedziły sklepik . Również odwiedziły mini zoo i plac zabaw znajdujący się na terenie manufaktury. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie zoo w Cottbus. Uczniowie mogli podziwiać wiele egzotycznych zwierząt i wziąć udział pod kierunkiem treserów w karmieniu słoni. Pogoda nam dopisała, a wycieczka bardzo wszystkim się podobała o czym świadczą te wszystkie zdjęcia.

Czytaj więcej o: