Serdecznie witamy!

Zapraszamy na stronę placówek oświatowych Gminy Dąbie
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

BLIŻEJ HISTORII

10 października uczniowie klas III – VIII wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Po raz kolejny zawitała do nas grupa „Arkona” z Torunia, która tym razem przybliżyła uczniom czasy związane z odzyskaniem niepodległości. Opowieść okraszona scenkami i humorem zgrabnie wplecionym w poważne zagadnienia, zrobiły swoje. W głowie zostały nie tylko nazwy związane z żołnierskim strojem i wyposażeniem, ale i ważne nazwiska i trudne pojęcia, takie jak plebiscyt czy pobór. Jak nazywał się francuski karabin z tych czasów wiedzą pewnie wszyscy uczestnicy spotkania, podobnie jak to, które polskie powstanie było zwycięskie. Mimo, że na sali była nas blisko setka, miłośnicy historii zachowywali się tak dobrze i odpowiadali tak mądrze, że zasłużyli na miłe słowa od groźnego dowódcy. Brawa dla nas i niech żyje …. Polska!

Czytaj więcej o:

SZTUKA LECZY!

Mówienie o sobie nie dla wszystkich jest łatwe. Niektórym opowiadanie o swoich zaletach i upodobaniach sprawia olbrzymi kłopot, a wyjawienie wad nie przechodzi wręcz przez usta. Są i tacy, którzy z dystansem i uśmiechem podchodzą do swojego wyglądu i przywar, ale bywają i tacy, u których sama myśl o mówieniu o sobie wywołuje łzy przerażenia. Jest na to sposób! Arteterapia! Leczeniu przez sztukę poddali się dzisiaj trzecioklasiści z wychowawczynią K.Ważelińską. Stworzonym na jej potrzeby kopertowym dzieciom łatwiej było się przedstawić niż ich autorom. Mamo, tato pobawcie się tak z dziećmi i uważnie posłuchajcie, co wam mają do powiedzenia papierowe pacynki.

Czytaj więcej o:

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie we wrześniu dzieci z klas 0, I i II ze szkoły w Szczawnie z chęcią przyłączyły się do Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. ,,Zerówka” sprzątała teren wokół szkoły,  a starsze dzieci ulice Szczawna. Wszyscy dzielnie zbierali śmieci i segregowali je do odpowiednich worków.

Czytaj więcej o:

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

26 września 2018 r. w godzinach porannych do naszej szkoły przyjechał pan policjant. Rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Oczywiście nie odbyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Spotkanie było interesujące i pouczające.

Czytaj więcej o:

TANIEC BRZUCHA Z UŚMIECHEM OD UCHA DO UCHA

 

Nareszcie! Doczekaliśmy się Pana Sebastiana. Koncertowy rok szkolny 2018/2019 uważamy za otwarty! Okrzyki "łaaaaaaaaaaaaaał", " łooooooooooooooł i "o jaaaaaaaaaaaa", nie schodziły dziś z ust naszej wymagającej widowni. Taniec brzucha, muzyka rodem z Bollywood, wspaniałe stroje i kolory, opowieści Pana Sebastiana, a w końcu wspólny występ, TO JEST TO! zapachniało wielkim światem! Nawet pani Ania przez chwilę przeniosła się do Indii! Bardzo lubimy takie spotkania. Czekamy niecierpliwie na kolejne.

Czytaj więcej o: