Serdecznie witamy!

Zapraszamy na stronę placówek oświatowych Gminy Dąbie
Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Kalendarz

Kalendarz

Artykuły

KWAŚNA ORTOGRAFIA

Jak się uczyć ortografii? Nie ma innej rady na błędy – trzeba ćwiczyć zapamiętywanie i pisanie trudnych wyrazów na różne sposoby. Z pomocą przychodzą książki z ćwiczeniami, gry – również internetowe. Można układać wierszyki ortograficzne, historyjki, piosenki albo rysować obrazki ułatwiające zapamiętywanie. Są tacy, którzy uczą się patrząc na napisany wyraz, a inni muszą go sobie „wyskakać” lub „wybiegać”, by zapamiętać. Uczniowie klasy III bardzo lubią na przykład gry z kartami z elementem rywalizacji albo zabawy z lizakami ortograficznymi. Gromadzą też przedmioty w workach ortograficznych. Pani K.Ważelińska wezwała nawet na pomoc w walce z „bykami” dziecięce zmysły smaku. Na biurku stoi kolejny dzień pokrojona w plasterki cytryna. Za każdy poważny błąd popełniony przy przepisywaniu trzeba zjeść jej kawałek. Są już tacy, którzy ucząc się ortografii, pod wpływem dużej dawki witaminy C, wyleczyli katar! Jest przy takiej nauce dużo śmiechu, a do tego… ta metoda działa. Czujność ortograficzna w klasie wzrosła o 100%!  Oby została na zawsze! 

Czytaj więcej o:

HEJ, W GÓRY!

W pięknych okolicznościach jesiennej przyrody uczniowie naszej szkoły pod opieką pań Iwony Krupy i Iwony Hajduk, odwiedzili dziś dwa pasma górskie : Góry Sowie i Góry Stołowe. W pierwszych zwiedzili Sztolnię Osówka-historyczne, tajemnicze miejsce, gdzie Niemcy budowali podziemne miasto. Drugie - to osobliwość przyrodnicza, jaką stanowią góry z unikalną rzeźbą głębokich szczelin, labiryntów i skałek o wyjątkowych kształtach. Taka nauka nie poszła ani w las, ani ...w góry!

Czytaj więcej o:

INTEGRACJA SPACEROWYM KROKIEM

Jak to miło spotkać dobrych znajomych, zjeść razem pyszny obiad, pożartować przy herbatce, a w końcu wybrać się na jesienny spacer w kilka ciekawych miejsc... Takie sympatyczne popołudnie spędziły wspólne dwa grona pedagogiczne z zaprzyjaźnionych szkół z Lieberose i Gronowa. Dużo śmiechu, opowiastek z minionego urlopu i plany współpracy na bieżący rok szkolny oto, co się działo przy wspólnym stole. Spacer ulicami Zielonej Góry stał się miłym początkiem weekendu (a dla niemieckich przyjaciół dwutygodniowych ferii), a także okazją do odkrywania miasta na nowo, dzięki ciekawym opowieściom naszego przewodnika - Pana Marcina Walickiego.

Czytaj więcej o: