Szkoła Podstawowa w Dąbiu z filiami w Kosierzu i w Połupinie

Jesteś tu: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dąbiu z filiami w Kosierzu i w Połupinie

 


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dąbiu

 

 

ul. Strażacka 4                                      tel./fax 68 3832176
66-615 Dąbie
woj. lubuskie                                        spdabie17@wp.plZnajdź nas na FACEBOOKU!!!            www.facebook.com/spdabie/

Druga partia zrębek dotarła do naszej szkoły, dzięki czemu mogliśmy ukończyć nasz skwer przy hali sportowej. Dziękujemy jeszcze raz firmie WOKAS S.A.  z Gronowa za okazaną pomoc i wsparcie, a naszym pomocnikom za wykonaną pracę.

Nasza szkoła pięknieje...
czytaj więcej

30 października 2017 r. klasa VII wybrała się na wycieczkę do Parku Trampolin „Skokoloco” w Zielonej Górze. Większość uczestników odwiedziła to miejsce pierwszy raz. Każdy zdawał sobie sprawę, że zabawa wymaga sporego wysiłku, a podskakiwanie na trampolinie nie jest takie łatwe. To był prawdziwy test sprawności i wytrzymałości. Nikt się jednak nie zniechęcił, wszystkim dopisywały humory. Warto czasami mocno poskakać. Polecamy wszystkim tak aktywne spędzanie czasu.

SKOKOLOCO
czytaj więcej
  • I gra muzyka…

30 października 2017 roku pierwszy raz w tym roku szkolnym uczniowie z filii w Kosierzu i w Połupinie wysłuchali koncertu filharmonicznego. Mieli okazję zobaczyć i posłuchać brzmienia takich instrumentów jak: cymbały, ukulele oraz łyżki te drewniane i metalowe. Drogie Mamy sprawdzajcie szuflady ze sztućcami, czy przypadkiem nie brakuje łyżekUśmiech

I gra muzyka…

Spokojnie, to tylko patrol saperski, który szkoli nas, jak zachować się w przypadku odnalezienia niewypałów lub niewybuchów. A w ziemi pozostaje wciąż wiele tego śmiercionośnego żelastwa z czasów II wojny światowej.

Mieliśmy też okazję, by przyjrzeć się sprzętowi do rozminowywania używanemu przez nasze wojsko. Wrażenie zrobił na wszystkich pięćdziesięciokilogramowy strój zabezpieczający sapera przed skutkami wybuchu.

Saperzy w szkole!  27 październik 2017
czytaj więcej

W dniu 26.10.2017 r. uczniowie z filii w Kosierzu i w Połupinie obejrzeli spektakl profilaktyczny o przyjaźni i poświęceniu, tolerancji i wzajemnym szacunku, w którym udowodniono, że to, co inne nie koniecznie jest złe. Duża różnorodność postaci oraz połączenie gry żywych aktorów i lalek zagwarantowała wszystkim niesamowite widowisko. Spektakl został wystawiony przez Grupę Teatralną „T” z Torunia, a fundatorem była Gminna Komisja do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dąbiu.

„MAGICZNY KAPELUSZ”
czytaj więcej

24 i 25 października nasi uczniowie brali udział w Mistrzostwach Powiatu Krośnieńskiego w badmintonie, które odbywały się w Bobrowicach. Szkołę reprezentowały trzy drużyny.
W Igrzyskach Dzieci Młodszych: Konrad Pawłowski i Jakub Zys.
W Igrzyskach Dzieci Starszych: Sandra Bogulak i Nikola Jędrzejowska - drużyna dziewcząt oraz Mikołaj Kwiatkowski i Tymoteusz Bożemski - drużyna chłopców.

Wszystkie trzy drużyny ukończyły swoją rywalizację na czwartym miejscu.

BADMINTON
czytaj więcej

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl