Szkoła Filialna w Szczawnie

Jesteś tu: Strona główna » Szkoła Filialna w Szczawnie

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie

Szkoła Filialna im. Jana Pawła II w Szczawnie 

 

Szczawno ul. Szkolna 3
66-600 Krosno Odrzańskie
woj. lubuskie


tel./fax 68 3832177


spszczawno@dabie.pl

10 listopada 2017 rok odbyły się szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Samorząd Uczniowski przygotował lekcję historii dla najmłodszych. Dowiedzieliśmy się, że Polska obchodzi 99-lecie odzyskania niepodległości. 11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, Polacy odzyskali prawo do samostanowienia i zrzucili jarzma rosyjskie, niemieckie i austrowęgierskie. Uczciliśmy ten dzień nie tylko wierszami i pieśniami patriotycznymi, ale również odświętnym wyglądem - wszyscy w tym dniu nosiliśmy wpięte kokardki w naszych barwach narodowych. W ten sposób udowodniliśmy, że każdego dnia można być „małym” patriotą.


11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
czytaj więcej

W dniu 30.10.2017 r. dzieci ze szkoły w Szczawnie wybrały się w odwiedziny do Schroniska dla Psów ,,COPERNIKA” w Szczawnie. Wycieczka była poprzedzona zbiórką pożywienia dla zwierząt w postaci suchej  i mokrej karmy . Dzieci podarowały zwierzętom również  akcesoria takie jak: koce, legowisko i zabawki. W akcji charytatywnej brały udział dzieci z klas 0, I i III.

WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT
czytaj więcej

26 października 2017 r. gościliśmy w  Gronowie na występie przesympatycznych aktorów z toruńskiej „Grupy T”, którzy przyjechali do nas z kabaretowym przedstawieniem profilaktycznym pt. „Magiczny kapelusz.” istotę tolerancji, czyli zrozumienie dla ludzkiej inności, poszanowanie Spektakl ukazywał innych poglądów, akceptację odmienności. Dziękujemy za tą mądrą i pouczającą lekcję.

KABARET PROFILAKTYCZNY „MAGICZNY KAPELUSZ”
czytaj więcej

17 października 2017 r. był bardzo uroczystym dniem dla społeczności Szkoły Filialnej w Szczawnie. Obchodzono święto Patrona – Jana Pawła II oraz przyjęto do grona uczniów -  pierwszoklasistów.

ŚWIĘTO SZKOŁY I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
czytaj więcej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej placówce mała uroczystość. Samorząd Uczniowski przygotował niespodziankę dla pracowników szkoły. Było przedstawienie pt. „Niezbędnik Nauczyciela”. Belfer dobrze przygotowany do zajęć wkracza na lekcję z dużą walizką , a w niej: nauszniki, płaszcz przeciwdeszczowy, parasol, megafon, lusterko wsteczne, lupa, lornetka, tabletki uspokajające i jeszcze kilka innych „niezbędnych” rekwizytów. Po uczcie dla ducha była także dla ciała - słodka tuba rozmaitości własnoręcznie przygotowana przez trzeciaków. Wszystkim pracownikom oświaty jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ich trud i składamy moc gorących życzeń.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
czytaj więcej

W tym roku trochę wcześniej, bo 29.09.2017 r. (piątek) w naszej szkole chłopcy obchodzili swoje święto. Z tej okazji dziewczynki wraz z paniami przygotowały niespodziankę dla wszystkich chłopców. Chłopcy otrzymali drobne upominki. Na stole znalazły się łakocie. Były tańce, pląsy i zabawy. Drodzy Panowie,

Z okazji Dnia Chłopaka wiele uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, dużo radości, długich wakacji i moc słodyczy. Tego Wam dzisiaj szkolna brać życzy. 

Dzień Chłopaka 2017
czytaj więcej

Galerie

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl