Szkoła Podstawowa w Gronowie

Jesteś tu: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Gronowie

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie

 

Gronów ul. Główna 1
66-600 Krosno Odrzańskie
woj. lubuskie


tel./fax 68 3832168


spgronow@poczta.onet.pl

22 listopada do klasy I oraz IV zawitał niezwykły gość. Pani Aleksandra Gargol na co dzień muzykuje w orkiestrze Teatru Wielkiego im.S.Moniuszki w Poznaniu. Od ponad 20 lat gra na instrumencie  - to jej pasja, sposób spędzania czasu, a także sposób na życie. Pani Ola ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalizacji altówka. Jak znalazła drogę do naszej małej szkoły? Zdradzimy tajemnicę! Prywatnie jest ciocią Tymka oraz Amelki i nie odmówiła siostrzeńcom zaproszenia na niecodzienną lekcję muzyki. Bardzo dziękujemy i zapraszamy częściej!

NIECODZIENNA LEKCJA MUZYKI
czytaj więcej

Wszystkich zmotoryzowanych rodziców, pracowników i gości zapraszamy do parkowania aut na naszym nowym eleganckim parkingu. Przyszkolny "poligon" zniknął, a wraz z nim grząskie błoto i wielka powitalna kałuża przy wjeździe. Sucho, równo i czysto!

JUŻ PARKUJEMY!
czytaj więcej

20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Święto upamiętnia uchwalenie Deklaracji Praw Dziecka w 1959 roku a także Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 roku. To dokumenty, których celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony i opieki najmłodszym. W związku z tym na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie, podczas którego wszyscy mogli przypomnieć sobie przysługujące dzieciom prawa, porozmawiać o nich, a nawet wspólnie pośpiewać. Podsumowano również wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów naszej szkoły na ten temat. W drugiej części spotkania uwaga wszystkich skupiła się na prawie dziecka do ochrony zdrowia, a w szczególności do życia w świecie wolnym od papierosowego dymu. O wpływie nałogu palenia tytoniu na kondycję oraz zasadach właściwego odżywiania przypomniała zebranym grupa teatralna kl. IV. Wręczono również nagrody autorom najciekawszych plakatów o tematyce antynikotynowej. Nad całością czuwały panie L.Mackojć – pedagog oraz K.Ważelińska – Szkolny Rzecznik Praw Ucznia. Gratulujemy naszym Dzieciom wiedzy i kultury, którą zaprezentowały dzisiaj na spotkaniu.  

POWAŻNA SPRAWA - DZIECI MAJĄ PRAWA!
czytaj więcej

Jak uczą się nasi najmłodsi? Aktywnie! Tydzień poświęcony filmowi obfitował w "zerówce" w rozmaite formy aktywności zmierzające do odkrycia „Jak powstaje film?”. Dzieci  próbowały swoich sił w kostiumologii, charakteryzacji, reżyserii, promocji dzieła, a nawet mogły doświadczyć uczucia, jakie towarzyszy  zdobyciu OSCARA i "zapozować na ściance". „Wykład” ze specjalnych efektów dźwiękowych wykorzystywanych w filmach zapewnili natomiast najmłodszym nieco starsi koledzy z kl. II, którzy pojawili się w zerówkowej sali w ramach międzyoddziałowej współpracy. Drugoklasiści prezentowali koleżankom i kolegom niezwykłe instrumenty muzyczne oraz ćwiczyli trudną sztukę autoprezentacji i występów na forum. Obie grupy skorzystały  zaś wzbogacając słownictwo. Archaiczne i nieznane współczesnej dziatwie słowa  takie jak „tara” czy „naparstek” nabrały dziś kształtu oraz znaczenia. Od dziś kojarzyć się będą jednym i drugim z niezwykłymi doznaniami słuchowymi. Szalona orkiestra na miejscu skomponowała utwór do filmu "Chaos" i grała aż szkło pękało!

NAUKA WYCHODZI Z ŁAWY
czytaj więcej

Dziś w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dąbiu odbył się finał konkursu pn.”Wesoła Kraina Juliana Tuwima”. O prym najlepszego znawcy tuwimowskich wierszy dla dzieci walczyli uczniowie młodszych klas z Gronowa, Kosierza, Połupina i Szczawna. Wszystkie grupy wykazały się świetną znajomością treści utworów poety. W klasyfikacji końcowej najlepsze okazały się dzieci z Połupina, drudzy byli reprezentanci Szczawna (Julia Lniany, Martyna Nicińska, Hubert Szczawiński), trzeci - Gronowa (Bartosz Kora, Kornelia Satała, Jakub Żukowski), a na czwartym miejscu uplasował się Kosierz. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do biblioteki, nie tylko na konkursy! A pracownikom Biblioteki w Dąbiu dziękujemy za ciepłe przyjęcie i cenne nagrody.

Z TUWIMEM
czytaj więcej
  • O PTAKACH WŚRÓD KSIĄG

W listopadowe popołudnie w krośnieńskiej bibliotece odbyło się spotkanie z panem Cezarym Żmijewskim na temat "Ptaki wokół nas". Nie zabrakło na nim również naszej reprezentantki pani Ewy Bondarowicz-Mejzy. Nasz Przyjaciel przygotował dla zebranych megaciekawy pokaz slajdów i prelekcję. Zapraszamy do nas z tym wykładem!

O PTAKACH WŚRÓD KSIĄG

Przeczytaj także

Pliki do pobrania

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl